Doğayla Dost Su Arıtım Çözümleri

 
 

Torba Ve Çok Kartuşlu Filtreler

 
Suyun içindeki tortu ve partiküllerin maddelerin tutulması için torba filtreler kullanılır. Torba filtreler su kaynaklarının filtrasyonu amacıyla, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş sistemlerdir. Filtre içerisine, standart torba filtreler yerleştirilerek kullanılır.

Suyun tortu ve kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda torba filtreler yenilenerek kullanılır. Torba filtrelerde gövde tamamen AISI 304 paslanmaz çelikten imal edildiği için son derece uzun ömürlü ve sağlıklıdır.

Pçk serisi Çok Kartuşlu Hassas Filtreler
Çok kartuşlu grup filtreler, yüksek debilerin filtrasyonu amacıyla, paslanmaz çelikten imal edilmiş sistemlerdir. Filtre içerisine, standart 10",20",30" ve 40" olan 1-5-10-20 ve 50 mikro hassasiyetinde polipropilen sarma veya sediment kartuşlar yerleştirilerek kullanılır. Suyun tortu ve kirlilik durumuna göre belirlenen periyotlarda kartuşlar yenisi ile değiştirilerek kullanılır.

Çoklu kartuş filtrelerde gövde tamamen paslanmaz çelikten imal edildiği için son derece uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Hassas süzme yapabilmeleri sebebi ile su arıtımında yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu tip filtrelerin en önemli avantajı suyu çok iyi filtre edebilmesi olup, tek gövde içerisine birden fazla filtre yerleştirerek daha fazla su edebilmeyi sağlamaktadır. Çok kartuşlu grup filtreler sanayide proses filtreleri olarak da uygulanmaktadır. .


 
 
 
© Artem Isı Elemanları Su Arıtım Müh. Teknik Malz. San. Taahh. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
(0282) 654 08 06