Doğayla Dost Su Arıtım Çözümleri

 
 

Ev Tipi Arıtım Sistemleri

 
Ters Osmoz Sistemi Tanımı
Ters Ozmos Cihazı su arıtımında en ileri arıtım tekniğidir. Özel üretilmiş yüksek hassasiyette gözeneklere sahip membran, sudaki istenmeyen iyonları ve bakteri mikroorganizmaları %99 oranında arıtır. Sistemde ön filtre grubu ile tortu, organik madde, klor ve renk arıtımı yapılır. Membrana geçen su ileri derecede arıtılır ve kapalı hijyenik rezerv tankına alınır. Rezerv tankından çıkan su son olarak Post Aktif Karbon dan geçirilerek yüksek kalite ve lezzet sağlanır. Krom kaplı özel musluğundan bu mükemmel arıtılmış su keyifle içilebilir.

Ters Osmoz Uygulamaları
Artem su arıtma cihazında su sızıntılarını önlemek için çift o-ringli housing mevcuttur. Minimum su basıncı ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kimyasal kullanıma ihtiyaç duyulmaz ve kaliteli su üretimi sağlar. 12 litre su deposu, seramik musluk ve tüm gerekli teçhizatları ile birlikte lavabonun altındaki boşluğa sığabilecek şekilde imal edilmiştir.

Ters osmoz arıtma cihazı, suyunuzun tat ve kalitesinin yükselmesini sağlar. Koku ve çökeltiyi azalttığı gibi kloruda %99'a kadar azaltır. Ters osmoz cihazı ayrıca suda mevcut olabilecek kurşun, bakır, baryum, krom, civa, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat ve selenium gibi kontaminantları da azaltır.

Tezgahaltı Reverse Osmozis Sisteminde Temiz Suyun Üretim Aşamaları
Ters Osmosis Sistemin çalışabilmesi için minimum 2,8 bar şebeke basıncına ihtiyaç vardır. Şebeke basıncının yetersiz olduğu bölgelerde pompa takviyesi yapılır. Şebekeden gelen su sırası ile şu filtrasyonlar'dan geçer.

1.Aşama : 5 mikron pp sediment filtre ön torlu filtresi olup su içerisinde yüzer madde ve partikülleri tutarak kendisinden sonra gelen filtrasyonları ve özellikle membran filtreyi korur. ( 1 mm=1000 mikrondur )

2.Aşama : Aktif karbon filtre suda bulunan organik maddeleri, yoğun miktardaki kanserojen olan klor ve klor bileşiklerini tutarak insan sağlığına ve membran filtreye zararlı olan kirliliği sudan arındırır.

3.Aşama : 1 mikro pp sediment filtre su içersindeki yüzer maddelerin tutulması için daha hassas partikül filtrasyonuna tabi tutulur.

4.Aşama : Membran filtre 8-12 Angstron gözeneklere sahip yarı geçirgen yapıdaki membranda suyun içerisindeki bakteri, virüs ağır metaller %85-98 oranında tutularak membranın atık su kısmından drenaja gönderilerek dışarı atılır.

5.Aşama : Biriktirme tankı membran filtreden çıkan su kullanıma sunulmak üzere tanka depolanır. Tank kapasitesi ortalama 8-12 litredir. Tankın özel yapısı sayesinde su kesildiğinde bile 8-12 litre suyu alabilirsiniz.

6.Aşama : Son karbon filtre ( post karbon )su son kez karbon filtreden geçirilerek berrak ve son derece güvenilir içimi hoş içme suyu lavabo üzerindeki temiz su musluğumuza gelir.


 
 
 
© Artem Isı Elemanları Su Arıtım Müh. Teknik Malz. San. Taahh. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
(0282) 654 08 06